• 19 maja 2021

CanPoland Clinics z pierwszą kliniką

CanPoland Clinics z pierwszą kliniką

CanPoland Clinics z pierwszą kliniką 150 150 CanPoland SA
www.canpoland.com

Spółka z grupy CanPoland – CanPoland Clinics – otwiera pierwszą klinikę. Centrum medyczne powstaje w Warszawie przy al. KEN 103, niedaleko stacji metra Ursynów. Klinika ruszy w III kw. tego roku. Na powierzchni 152 mkw. znajdą się cztery gabinety i przestrzeń dla pacjentów. Za projekt architektoniczny wnętrza jest odpowiedzialna architekt Joanna Basińska,

W klinice będą przyjmować lekarze czterech specjalizacji: neurolog, onkolog, urolog i anestezjolog/specjalista od leczenia bólu. CanPoland jest w trakcie procesu rekrutacji do pracy w tej placówce. Do zespołu ma dołączyć m.in. jeden z topowych polskich specjalistów zajmujących się leczeniem uwzględniającym terapię kannabinoidami. Placówka będzie świadczyć również usługi w formie telemedycyny.

– Konsekwentnie realizujemy harmonogram działań prowadzący nas na rynek główny GPW. Dodam, że kolejne kliniki powstaną w głównych miastach Polski. Zaawansowane negocjacje prowadzone są na południu kraju – dodaje Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki CanPoland.

O CanPoland SA

CanPoland SA to pierwsza firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz tworząca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Spółka zajmuje się również usługami przepakowania, a także hurtową sprzedażą farmaceutyków. W roku 2020 inwestorem spółki została firma TT Pharma Sp. z o.o. (należąca do Pelion SA), obejmując 30 proc. udziałów w CanPoland SA. Dążąc do realizacji strategii wertykalnej organizacji biznesu (od upraw do sprzedaży), wspólnie z inwestorem kanadyjskim (ICC) wywodzącym się z branży konopnej, firma CanPoland założyła spółkę The Health Company Poland Sp. z o.o.. Głównym obszarem działalności The Health Company Poland jest produkcja i dystrybucja surowców, półfabrykatów oraz produktów z szerokiej grupy „life science” wytworzonych na bazie aktywnych substancji konopnych. Oferta spółki skierowana jest zarówno na rynek B2B, jak i na rynek konsumencki. The Health Company Poland działa aktywnie w pełnym łańcuchu dostaw, od zakładów naukowo-badawczych i laboratoriów, przez uprawy i nowoczesne rozwiązania technologiczne i przetwórcze, aż po bezpośrednią sprzedaż najwyższej jakości produktów konopnych dla biznesu i dla konsumenta końcowego. Oferta The Health Company dostępna jest na platformie https://hempcloud.pl.

    Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
    Polityka Cookies