• 11 maja 2021

Plany spółki CanPoland SA dotyczące wejścia na giełdę

Plany spółki CanPoland SA dotyczące wejścia na giełdę

Plany spółki CanPoland SA dotyczące wejścia na giełdę 150 150 CanPoland SA

Łódź, 11 maja 2021 r.

Plany spółki CanPoland SA dotyczące wejścia na giełdę

Zarząd spółki CanPoland, wiodącej polskiej firmy farmaceutycznej działającej na rynku marihuany medycznej, poinformował o rozpoczęciu poszukiwania biura maklerskiego i firm doradczych, które wesprą spółkę w procesie wejścia na giełdę papierów wartościowych. Zarząd podtrzymuje deklaracje o debiucie na giełdzie w 2022 r.

Przypomnijmy, że CanPoland SA jest w trakcie uruchamiania sieci klinik medycznych wyspecjalizowanych w leczeniu pacjentów z uwzględnieniem terapii kannabinoidami, jak również założyła spółkę, która zajmie się badaniami laboratoryjnymi surowców i produktów pochodzących z konopi oraz uruchomi uprawy konopi wykorzystywanych do produkcji medycznej marihuany, gdy tylko polskie ustawodawstwo na to zezwoli. Dodatkowo, CanPoland SA otwiera przedstawicielstwo na Litwie, a także przygotowuje się do utworzenia przedstawicielstwa w jednym z krajów skandynawskich.

– W ciągu ostatniego roku, od kiedy pojawił się pomysł wejścia na giełdę, zaczęliśmy przyglądać się faktycznym możliwościom. Złożyliśmy już zapytania ofertowe do wybranych biur maklerskich i firm doradczych, które mogłyby przeprowadzić nas przez proces debiutu na rynku głównym GPW. Wiemy już, że wejście na ten rynek GPW jest możliwe w zaplanowanym czasie – mówi Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki CanPoland.

O CanPoland SA

CanPoland SA to pierwsza firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz budująca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Spółka zajmuje się również usługami przepakowania, a także hurtową sprzedażą farmaceutyków. W roku 2020 inwestorem spółki została firma TT Pharma Sp. z o.o. (należąca do Pelion SA), obejmując 30 proc. udziałów w CanPoland SA. Dążąc do realizacji strategii wertykalnej organizacji biznesu (od upraw do sprzedaży), wspólnie z inwestorem kanadyjskim (ICC) wywodzącym się z branży konopnej, firma CanPoland założyła spółkę The Health Company Poland Sp. z o.o. Głównym obszarem działalności The Health Company Poland jest produkcja i dystrybucja surowców, półfabrykatów oraz produktów z szerokiej grupy „life science” wytworzonych na bazie aktywnych substancji konopnych. Oferta spółki skierowana jest zarówno na rynek B2B, jak i na rynek konsumencki. The Health Company Poland działa aktywnie w pełnym łańcuchu dostaw, od zakładów naukowo-badawczych i laboratoriów, przez uprawy i nowoczesne rozwiązania technologiczne i przetwórcze, aż po bezpośrednią sprzedaż najwyższej jakości produktów konopnych dla biznesu i dla konsumenta końcowego. Oferta The Health Company dostępna jest na platformie https://hempcloud.pl

Kontakt dla mediów:
Anna Posmyk, specjalista ds. relacji inwestorskich: a.posmyk@canpoland.com

Kontakt dla inwestorów:
Maciej Kociołek, Dyrektor ds. M&A i Strategii: m.kociolek@canpoland.com

    Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
    Polityka Cookies