• 5 maja 2021

Plany Rozwojowe CanPoland SA

Plany Rozwojowe CanPoland SA

Plany Rozwojowe CanPoland SA 150 150 CanPoland SA

Łódź, 4 maja 2021 r.

Plany spółki CanPoland SA dotyczące ekspansji krajowej i zagranicznej

Zarząd spółki CanPoland SA, wiodącej polskiej firmy farmaceutycznej działającej na rynku marihuany medycznej, poinformował o planach spółki dotyczącej jej rozwoju – zarówno geograficznego, jak i operacyjnego. Plany zostały już przyjęte na posiedzeniu rady nadzorczej firmy i są już realizowane przez zarząd.

Spółka CanPoland SA po udanym crowdfundingu przyspieszyła swoje działania i prace nad rozwojem firmy. Przypomnijmy, że w styczniu br. CanPoland pozyskało 4,4 mln zł od 576 inwestorów społecznościowych w zaledwie 11 minut i jednocześnie pobiło dotychczasowy 40-minutowy rekord kraju.

  • CanPoland jest w trakcie otwierania sieci klinik medycznych wyspecjalizowanych w leczeniu pacjentów z uwzględnieniem terapii kannabinoidami. Pierwsza klinika powstaje w Warszawie i jest zarządzana przez utworzoną w tym celu spółkę zależną.
  • Grupa kapitałowa CanPoland powiększyła się także o oddzielną firmę, która zajmie się badaniami laboratoryjnymi surowców i produktów pochodzących z konopi oraz uruchomieniem samych upraw konopi wykorzystywanych do produkcji medycznej marihuany, gdy tylko polskie ustawodawstwo na to zezwoli.
  • Firma CanPoland wchodzi na rynek litewski, tworząc tam swoje przedstawicielstwo. Obecnie trwają prace formalno-prawne mające na celu powołanie na Litwie spółki zależnej.
  • CanPoland przygotowuje się również do utworzenia przedstawicielstwa w jednym z krajów skandynawskich.

Jednocześnie, aby zachować obecną dynamikę rozwoju, CanPoland SA analizuje możliwości pozyskania dodatkowych inwestorów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka przygotowuje się do wejścia na warszawską giełdę w roku 2022.

– Wszystkie zapowiadane plany realizujemy, można powiedzieć, symultanicznie. Obecnie jesteśmy w trakcie zawierania odpowiednich umów i załatwiania kwestii formalno-prawnych, dlatego nie możemy podać szczegółów operacyjnych, jednak przyznaję, że są już na zaawansowanym etapie. Wkrótce poinformujemy rynek o konkretach – mówi Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki CanPoland.

O CanPoland SA

CanPoland SA to pierwsza firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz budująca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Spółka zajmuje się również usługami przepakowania, a także hurtową sprzedażą farmaceutyków. W roku 2020 inwestorem spółki została firma TT Pharma Sp. z o.o. (należąca do Pelion SA), obejmując 30 proc. udziałów w CanPoland SA. Dążąc do realizacji strategii wertykalnej organizacji biznesu (od upraw do sprzedaży), wspólnie z inwestorem kanadyjskim (ICC) wywodzącym się z branży konopnej, firma CanPoland założyła spółkę The Health Company Poland Sp. z o.o. Głównym obszarem działalności The Health Company Poland jest produkcja i dystrybucja surowców, półfabrykatów oraz produktów z szerokiej grupy „life science” wytworzonych na bazie aktywnych substancji konopnych. Oferta spółki skierowana jest zarówno na rynek B2B, jak i na rynek konsumencki. The Health Company Poland działa aktywnie w pełnym łańcuchu dostaw, od zakładów naukowo-badawczych i laboratoriów, przez uprawy i nowoczesne rozwiązania technologiczne i przetwórcze, aż po bezpośrednią sprzedaż najwyższej jakości produktów konopnych dla biznesu i dla konsumenta końcowego. Oferta The Health Company dostępna jest na platformie https://hempcloud.pl

Kontakt dla mediów:

Anna Posmyk, specjalista ds. relacji inwestorskich: a.posmyk@canpoland.com

Kontakt dla inwestorów:

Maciej Kociołek, M&A and Strategy Director: m.kociolek@canpoland.com

    Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
    Polityka Cookies