• 31 maja 2022

CanPoland SA z certyfikatem GMP

CanPoland SA z certyfikatem GMP

CanPoland SA z certyfikatem GMP 150 150 CanPoland SA

CanPoland SA z certyfikatem GMP

Zaufanie, jakim klienci CanPoland SA darzyli od dawna markę, zostało potwierdzone także przez urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Firma, o  ugruntowanej pozycji w branży konopnej, o której świadczy m.in. jej prężny rozwój, otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania. Potwierdza on  najwyższe standardy produkcji .

Certyfikat GMP przyznany CanPoland SA

Czym jest certyfikat GMP?

Certyfikat GMP przyznany CanPoland SA obejmuje zakres usługi pakowania w opakowania pośrednie (secondary packaging). Oznacza to, że producent może przepakowywać produkty sterylne, niesterylne i w tym zakresie również certyfikować serię – po przejściu tego procesu produkt może trafić na polski lub zagraniczny rynek. Dodatkowo certyfikat GMP obejmuje również procedurę przepakowywania środków kontrolowanych (substancje odurzające i psychotropowe). Oznacza to, że usługa przepakowywania pod import równoległy produktów leczniczych, wykonywana przez CanPoland SA, spełnia najwyższe standardy jakości.

Producenci chcący zapewnić swoim klientom najwyższy standard obsługi i jakości dostarczanych produktów, mogą ubiegać się o potwierdzenie skuteczności swoich praktyk, pod postacią certyfikatu Dobrej Praktyki Wytwarzania. Jego przyznanie przed odpowiedni urząd ma stanowić zapewnienie, że oferowane przez firmę towary posiadają nie tylko najwyższą jakoś i są bezpieczne do stosowania, ale też ich produkcja wyróżnia się nienagannymi warunkami i spójnością.

Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania wydawany jest w Polsce przez urząd Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na oficjalnej stronie organu, jest to zaświadczenie, które ma potwierdzać zgodność warunków wytwarzania z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania. Dokument przyznawany jest na wniosek producenta bądź importera produktów leczniczych, badanych produktów leczniczych lub wytwórcy substancji czynnych. Do uzyskania certyfikatu predysponuje przeprowadzenie inspekcji, która musi się zakończyć pozytywnym wynikiem. Dokument może obejmować zarówno pojedynczy etap procesu produkcyjnego lub jego całość. Certyfikat GMP przyznawany jest na trzy lata, po czym – po kolejnej inspekcji – jego ważność może zostać przedłużona.

Uzyskanie certyfikatu GMP jest zatem potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów produkcji farmaceutycznej przez producenta.

Producenci posiadający certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania widnieją w unijnej bazie danych EudraGMDP.

    Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
    Polityka Cookies